O kotcích pro psy

Jakou vybrat velikost kotce?

Čím větší kotec, tím lépe pro Vašeho pejska. Záleží i na tom, kolik času bude trávit uvnitř. V případě, že pejsek bude zavřený v kotci pouze chvílí např. po dobu návštěvy ap., tak postačí i menší kotec např. o rozměru 2 x 2 m. Pokud však plánujete pejska do kotce zavírat na delší časové úseky, zvolte raději větší kotec např. o rozměru 4 x 3 m.  Je potřeba počítat také s tím, že část prostoru zabere bouda, pokud jí v kotci plánujete mít. Nejoblíbenějším kotcem u naších zákazníků je kotec o rozměru 3 x 2 m s podlahou a všemi doplňky.

Kolik stojí doprava a montáž?

Doprava a montáž jsou u nás zdarma v celé ČR. Jedinou podmínkou je, aby na danou adresu bylo možné dojet nákladním autem do 15t dlouhým okolo 10 m a vysokým až 4,5 m. Součásti montáže zdarma není ukotvení (uchycení) kotce do podloží, které je možné objednat za příplatek nebo provézt svépomoci. 

Proč mi nefungují některá tlačítka na vašem webu?

Pokud používáte prohlížeč Internet Explorer od společnosti Microsoft, mohou být některé funkce na našich stránkách omezené. Internet Explorer funguje na starých technologiích a Microsoft končí s jeho podporou:

https://www.idnes.cz/technet/software/internet-explorer-edge-microsoft-prohlizec-vyhledavac.A210520_153724_software_vse

Doporučujeme si naše stránky otevřít v některém z moderních prohlížečů jako je Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari nebo např. Edge od Microsoftu. V těchto prohlížečích budete mít dostupné všechny funkce včetně unikátního konfigurátoru se 3D náhledem.

Jak připravit podloží pod kotec pro psa?

Podloží musí být připravené před příjezdem našich montérů. Je potřeba připravit vodorovnou plochou. Kotec si u nás můžete objednat s podlahou i bez ní.

Kotec je možné postavit na betonovou desku. Betonová deska by měla být min. o 10 cm širší a o 10 cm delší, než jaký je vnější rozměr objednaného kotce.

Kotec může stát také na ploše vydlážděné zámkovou nebo jinou dlažbou.

Další možností jsou betonové patky o rozměru např. 30 x 30 cm min. v rozích. V tomto případě doporučujeme udělat min. jednu patku i uprostřed plochy, aby se podlaha neprohýbala. Případě je možné terén do výšky patek vyrovnat štěrkem nebo kačírkem, aby byla podlaha podepřená po celé své ploše.

Kotec je nevelká a relativně lehká konstrukce, takže častým řešením jsou i dlaždice o rozměru 30 x 30 cm nebo větší umístěné po obvodu. Dlaždice je potřeba připravit do rohů, doprostřed všech čtyř stěn a několik jich umístit i doprostřed plochy, aby na nich mohla dřevěná podlaha ležet a neprohýbala se.  

Nezbytné je zajistit ukotvení (uchycení) kotce do podloží. Z toho důvodu velmi doporučujeme připravit betonové patky. Kotce postavené na dlaždicích můžeme na přání ukotvit pomoci zatloukacích zemních kotev o délce cca 60-70 cm. Tyto kotvy však lze použít pouze v místech, kde je hlína. V případě, že je tam suť, kameny, rozvody a jiné překážky, tak tento způsob uchycení nelze použít. 

Ukotvení není součástí dopravy a montáže zdarma. Lze ho objednat na přání.

Pokud si ukotvení předem neobjednáte u naší firmy, nebo ukotvení naši montéři z objektivních příčin (nevhodně připravené podloží, špatná kvalita starého betonu, kameny, suť atp.) nemohli provézt, jste povinen/povinná ukotvení do podloží zajistit svépomoci. Za škody způsobené silným větrem neneseme odpovědnost, pokud konstrukce nebyla námi ukotvená.

Jaká je dodací lhůta?

Dodací lhůta kotců pro psy je v průměru 2-3 týdny od objednání. Mimo stavební sezónu - v zimním období může být termín dodání i delší.

Kotce pro Vás vyrábíme na zakázku. Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní výrobky za co nejlepší cenu, vozíme většinou okolo 15 kusů najednou a naší montéři je postupně montují. Jednotlivé montáže na sebe musí geograficky navazovat. Z toho důvodu může být dodací lhůta i pouhých několik dnů od objednání, ale také může být o něco delší než 2-3 týdny. Pokud si u nás chcete některý z produktů objednat, ale víte, že podloží budete mít připraveno až za několik týdnů nebo měsíců, uveďte tuto informaci, prosím, do poznámky, než odešlete objednávku, abychom s pozdějším termínem dodání počítali.

Pro jaká plemena psů je kotec vhodný?

Standardní kotce naší výroby jsou vhodné pro většinu plemen psů. Nepředpokládáme, že by někdo do kotce zavíral nejmenší plemena psů jako je čivava, yorkshirský teriér, maltézský psík ap. Pro tato malá plemena kotec není uzpůsobený z důvodu mezer v mříži, které jsou 80-95 mm. Setkali jsme se však s tím, že klienti k mříži uchycují svépomoci ještě síť, aby uvnitř mohli mít i menší pejsky. Pro obří plemena psů, kdy dospělý pes váží např. 70-110kg, doporučujeme poptat jiný typ kotce. 

 

Je kotec pro psa bezpečný?

Ano. Naše kotce jsou konstruované tak, aby byl pejsek uvnitř zcela v bezpečí. Dodali jsme naším klientům již téměř 1000 kotců a dosud jsme neobdrželi jedinou stížnost spojenou s jakýmkoliv zraněním nebo čímkoliv podobným. Kotce naší výroby mají vždy svislé orientované profily v mříži. Na trhu lze narazit i na kotce s vodorovně orientovanými profily v mříži, které však dle našeho názoru nejsou zcela bezpečné. U tohoto typu reálně hrozí, že psovi uvízne hlava mezi profily a může se oběsit. V případě svislých profilů v mříži toto riziko nehrozí. 

Jak se dozvím, kdy mi kotec přivezete?

O termínu dodání a montáže Vás budeme informovat minimálně 4-5 dnů předem telefonicky nebo e-mailem. Obvykle je termín dodání a montáže naplánovaný zhruba týden dopředu. Ujistěte se, prosím, že jste správně uvedli v objednávce své telefonní číslo a e-mailovou adresu. Termín dodání zaslaný e-mailem nám, prosím, vždy potvrďte.

Doprava a montáž kotce pro psa je mnohem složitější záležitost než doručení běžné zásilky s drobným zbožím.  Z toho důvodu není možné termín dodání na poslední chvílí jednoduše změnit nebo odložit. Vozíme podle velikosti až 15 ks kotců a garáži najednou a jen samotné naložení 15 ks kotců spolu garážemi na nákladní auto zabere celý pracovní den. 

Mohu si zvolit přesný termín a čas dodání?

Přesný termín a přibližný čas dodání určujeme my. Je to dáno tím, že vozíme obvykle až 15 ks najednou, které naši montéři musejí během 3 dnů smontovat na různých místech ČR. Aby vše stihli, musejí na sebe jednotlivé montáže geograficky navazovat. Jen tak pro Vás můžeme zajistit dopravu a montáž zdarma spolu s velmi příznivou cenou samotných kotců. 

Nemusíte se však obávat, o přesném termínu dodání a montáže zákazníky informujeme obvykle až týden předem. Nestane se, že by Vám od nás někdo zavolal, když zrovna budete v práci, že Vám vezeme kotec a za hodinu budeme u Vás. Vše si budete moci dopředu naplánovat. Pokud by Vám navržený termín dodání ze závažných důvodů nevyhovoval, je možné se předem domluvit na posunutí na další nejbližší možný termín příjezdu našich montérů. V tom případě se však může dodací lhůta prodloužit i o několik týdnů.

Jak probíhá platba?

Většinu kotců je možné zaplatit v hotovosti v den montáže (na dobírku), případně je možné zvolit platbu předem převodem na základě zálohové faktury.

V případě kotců vyrobených dle individuálních požadavků zákazníka, je potřeba před předáním do výroby uhradit zálohu ve výši 30-50% z kupní ceny. Zbylých 50-70% kupní ceny je splatných v hotovsti při převzetí v den montáže.

Pouze obcím a státním institucím umožňujeme platbu celé částky převodem po montáži.

Jaká je záruční doba?

Záruka na kotce je 24 měsíců. 

Je možné koupit kotec na splátky?

Je nám líto, ale tuto možnost nenabízíme.

Jaký materiál na výrobu kotců používáte?
 

Celá ocelová konstrukce kotce je vyhotovená z pozinkovaných profilů. Na svislé nosníky jsou použity L profily 35 x 35 mm, vrchní vodorovné nosníky jsou také z L profilů 35 x 35 mm. Na vodorovné výztuhy, rám dveří a případně i na rám otočných držáku na misky jsou použity U profily 30 x 25 x 30 mm. Stěny jsou vyplněny uzavřenými čtvercovými profily o šířce boku 20 mm, které tvoří mříž. Mezery mezi profily v mříži jsou 80-95 mm. Ocelové části jsou spojovány šrouby, nýty a sváry (sváry jsou ošetřeny zinkovým sprejem).

Pozinkovaný plech, který používáme na naš kotce pro psy, je standardně o síle 0,40 mm. Pozinkovaný práškově lakovaný lech je o síle 0,45 mm. Na střecu kotce používáme vždy trapézový plech T14, na stěny pak standardně T7.

Pokud zvolíte práškově lakovaný plech, můžete si barvu plechu vybrat. Barvy lze i kombinovat, takže stěny i střecha mohou být v různých barvách. Práškově lakované plechy kupujeme již přímo od výrobce, což zaručuje vysokou kvalitu a dlouhou životnost. Jedná se taktéž o pozinkovaný plech, který je následně práškově lakovaný (komaxit). Komaxit je mimořádně odolný a pokud povrch nepoškodíte vrypy např. ostrými předměty, tak Vám vydrží dlouhé roky bez nutnosti jakékoli údržby. 

Kde jsou kotce vyráběny?

Kotce pro psy vyrábíme v obci Skrzydlna cca 50 km jižně od Krakowa. Výrobní závod patří stejným majitelům jako česká společnost Garážujeme s.r.o., díky tomu máme pod kontrolou celý proces od prvotní komunikace s klientem přes výrobu až po samotné dodání a montáž kdekoliv v České republice. Ručíme za kvalitu výroby i hladký průběh realizace celé objednávky. Společnost Garážujeme s.r.o. byla v r. 2013 založená proto, aby odstranila veškeré administrativní překážky a zajistila tak naším klientům co nejkomfortnější pořízení kotce, garáže či jiné ocelové konstruce. Díky tomu naši klienti dostanou vždy českou fakturu, v případě platby v hotovosti také doklad z EET pokladny a vše se řídí pravidly platnými v ČR. V neposlední řadě nákupem u nás podporujete také českou ekonomiku, protože společnost Garážujeme s.r.o. platí daně v Česku.

Mohu si kotec vyzvednout osobně?

Doprava a montáž jsou u nás zdarma v celé ČR, takže doporučujeme využít této služby spolu s profesionální montáži našimi pracovníky. Osobní odběr je možný pouze přímo v našem výrobním závodě v obci Skrzydlna cca 50 km jižně od Krakowa. 

Jak mohu provést objednávku kotce?

Nejsnadněji prostřednictvním konfigurátoru přímo na naších stránkách viz níže případně e-mailem.

Přejděte do založky "KOTCE". Vyberte si kotec, který nejlépe vyhovuje Vaším požadavkům, co se týče rozměrů. U všech kotců lze následně v konfigurátoru zvolit barvu střechy, přidat dřevěnou podlahu a další doplňky a služby. Po kliknutí na "OBJEDNAT" stačí vyplnit fakturační údaje, dodací adresu, tel. a e-mail, na který Vám obratem, po kliknutí na "Odeslat", přijde potvrzení objednávky.

Co je napsané ve faktuře za kotec pro psa?

Všechny naše produkty fakturujeme jako „ocelová konstrukce“. Dále faktura obsahuje veškeré náležitostí, které má dle v ČR platných předpisů mít. Dodavatelem je naše společnost Garážujeme s.r.o., se sídlem Hradní 27/37, Ostrava - Slezská Ostrava, 710 00, IČ: 02133695, DIČ: CZ02133695.