O garážích

Kolik stojí doprava a montáž?

Doprava a montáž jsou u nás zdarma v celé ČR. Jedinou podmínkou je, aby na danou adresu bylo možné dojet nákladním autem do 15t dlouhým okolo 10 m a vysokým až 4,5 m. Součásti montáže zdarma není ukotvení (uchycení) garáže do podloží, které je možné objednat za příplatek nebo provézt svépomoci. 

Jaká je dodací lhůta?

Dodací lhůta garáži je v průměru 2-3 týdny od objednání. Mimo stavební sezónu - v zimním období může být termín dodání i delší.

Garáže pro Vás vyrábíme na zakázku. Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní výrobky za co nejlepší cenu, vozíme většinou okolo 15 kusů najednou a naší montéři je postupně montují. Jednotlivé montáže na sebe musí geograficky navazovat. Z toho důvodu může být dodací lhůta i pouhých několik dnů od objednání, ale také může být o něco delší než 2-3 týdny. Pokud si u nás chcete některý z produktů objednat, ale víte, že podloží budete mít připraveno až za několik týdnů nebo měsíců, uveďte tuto informaci, prosím, do poznámky, než odešlete objednávku, abychom s pozdějším termínem dodání počítali.

Jak připravit podloží pod garáž?

Podloží musí být připravené před příjezdem našich montérů. Je potřeba připravit vodorovnou plochou. Garáže nemají podlahu, takže ideálním řešením je betonová deska, která by měla být min. o 10 cm širší a o 10 cm delší, než jaký je vnější rozměr objednané garáže.

Dalším možným řešením je betonový základ po celém obvodu např. ze ztraceného bedněné nebo betonové patky. U většiny produktů na naších stránkách najdete plánek, jak doporučujeme patky pod garáž rozmístit. Pokud plánujete plochu pro garáž vydláždit např. zámkovou dlažbou i tak je potřeba připravit betonové patky, do kterých bude možné následně garáž ukotvit. Patky mohou být ukryté pod úrovní zámkové dlažby.

Menší garáže je možné postavit i na větší dlažební kostky o rozměru např. 50 x 50 cm nebo podobné. Pod garáž o rozměru 3 x 5 m doporučujeme rozmístit min. 6 takových dlaždic (4 v rozích a 2 uprostřed delších stěn). Pro o něco větší garáže je potřeba připravit více dlaždic. 

Nezbytné je zajistit ukotvení (uchycení) garáže do podloží. Z toho důvodu velmi doporučujeme mít pod garáž připravené alespoň betonové patky.  Garáže postavené provizorně na dlaždicích můžeme na přání ukotvit pomoci zatloukacích zemních kotev o délce cca 60-70 cm. Tyto kotvy však lze použít pouze v místech, kde je hlína. V případě, že je tam suť, kameny, rozvody a jiné překážky, tak tento způsob uchycení garáže nelze použít. 

Ukotvení není součástí dopravy a montáže zdarma. Lze ho objednat na přání. Cena se odvíjí od velikosti garáže.

Pokud si ukotvení předem neobjednáte u naší firmy nebo ukotvení naši montéři z objektivních příčin (nevhodně připravené podloží, špatná kvalita starého betonu, kameny, suť atp.) nemohli provézt, jste povinen/povinná ukotvení do podloží zajistit svépomoci. Za škody způsobené silným větrem neneseme odpovědnost, pokud konstrukce nebyla námi ukotvená.

Mohu si garáž někde prohlédnout?

Garáže vozíme z výroby přímo k zákazníkům, nemáme vzorové centrum, kde by bylo možné si všechny typy garáží prohlédnout na jednom místě. Na níže uvedených adresách jsou však garáže naši výroby umístěné tak, že je možné se na ně zajet podívat:

Garáž/zahradní domek v provedení WOOD (zlatý dub) je možné si prohlédnout na adrese Lesní čtvrť 509, Vápenná 790 64 (GPS 50.2552939N, 17.1104719E) https://mapy.cz/s/humokunupo 

Garáž v provedení WOOD (ořech) je možné si prohlédnout u evangelického kostela v Těrlicku na adrese Kostelní 177, 73542 Těrlicko (49.7576747N, 18.4856044E) https://mapy.cz/s/ducezohona

Garáž v provedení PREMIUM stojí u kostela Církve Bratrské na ul. Frýdecká 628/28, 737 01 Český Těšín. (49.7426539N, 18.6162994E) https://mapy.cz/s/laruvanunu

Tyto garáže jsou velmi dobře přístupné, nicméně při případné prohlídce prosím respektujte, že stojí na soukromých pozemcích.

Proč mi nefungují některá tlačítka na vašem webu?

Pokud používáte prohlížeč Internet Explorer od společnosti Microsoft, mohou být některé funkce na našich stránkách omezené. Internet Explorer funguje na starých technologiích a Microsoft končí s jeho podporou:

https://www.idnes.cz/technet/software/internet-explorer-edge-microsoft-prohlizec-vyhledavac.A210520_153724_software_vse

Doporučujeme si naše stránky otevřít v některém z moderních prohlížečů jako je Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari nebo např. Edge od Microsoftu. V těchto prohlížečích budete mít dostupné všechny funkce včetně unikátního konfigurátoru se 3D náhledem.

Jak se dozvím, kdy mi garáž přivezete?

O termínu dodání a montáže Vás budeme informovat minimálně 4-5 dnů předem telefonicky nebo e-mailem. Obvykle je termín dodání a montáže naplánovaný zhruba týden dopředu. Ujistěte se, prosím, že jste správně uvedli v objednávce své telefonní číslo a e-mailovou adresu. Termín dodání zaslaný e-mailem nám, prosím, vždy potvrďte.

Doprava a montáž garáže je nesrovnatelně složitější záležitost než doručení běžné zásilky s drobným zbožím.  Z toho důvodu není možné termín dodání na poslední chvílí jednoduše změnit nebo odložit. Vozíme podle velikosti až 15 ks garáží najednou a jen samotné naložení 15 ks garáží na nákladní auto zabere celý pracovní den. 

Mohu si zvolit přesný termín a čas dodání?

Přesný termín a přibližný čas dodání určujeme my. Je to dáno tím, že vozíme obvykle až 15 ks najednou, které naši montéři musejí během 3 dnů smontovat na různých místech ČR. Aby vše stihli, musejí na sebe jednotlivé montáže geograficky navazovat. Jen tak pro Vás můžeme zajistit dopravu a montáž zdarma spolu s velmi příznivou cenou samotné garáže. 

Nemusíte se však obávat, o přesném termínu dodání a montáže zákazníky informujeme obvykle až týden předem. Nestane se, že by Vám od nás někdo zavolal, když zrovna budete v práci, že Vám vezeme garáž a za hodinu budeme u Vás. Vše si budete moci dopředu naplánovat. Pokud by Vám navržený termín dodání ze závažných důvodů nevyhovoval, je možné se předem domluvit na posunutí na další nejbližší možný termín. V tom případě se však může dodací lhůta prodloužit i o několik týdnů.

Jak probíhá platba?

Platba za levnější standardní garáže / kotce probíhá v hotovosti po montáži (na dobírku). Případně lze zvolit platbu předem převodem, kdy Vám po obdržení objednávky zašleme zálohovou fakturu se všemi údaji k platbě. V případě atypických garáži, kotců a hal vystavujeme napřed zálohovou fakturu na 30-50% z kupní ceny a po připsání zálohy na náš účet, začínáme pracovat na výrobě atypické garáže, kotce nebo haly. Zbylých 50-70% z kupní ceny je splatných v hotovosti v den montáže. Pouze obcím a státním institucím umožňujeme platbu celé částky převodem po montáži.

Jaká je záruční doba?

Záruka na garáž je 24 měsíců. 

Je možné koupit garáž na splátky?

Je nám líto, ale tuto možnost nenabízíme.

Potřebuji pro stavbu garáže stavební povolení?

Z pohledu stavebního zákona je klíčové rozlišit, zda se jedná o nepodsklepenou stavbu o jednom nadzemním podlaží do 25 mzastavěné plochy a do 5 m výšky (parametry jsou přesně specifikovány v ustanovení § 103 odst. 1. zákona č.183/2006 Sb., stavebního zákona). Pokud plechová garáž tyto parametry splňuje, je postup dle stavebního zákona zjednodušen, není vyžadováno stavební povolení, ale výhradně územní souhlas ve smyslu ustanovení § 96 stavebního zákona

Více k tomuto tématu najdete v článku na našem blogu.

Má garáž podlahu?

Garáže nemají podlahu, z toho důvodu je potřeba kvalitně připavit podloží pod garáž. 

Z jakého plechu jsou garáže vyrobené?

Plechy, který používáme na naše garáže, jsou standardně o síle 0,40 mm. Na střechu garáži používáme vždy trapézový plech T14, na stěny garáži pak standardně T7. Garáž můžeme vyrobit i ze silnějšího plechu, nicméně cenový rozdíl je značný a naší zákazníci téměř bezvýhradně preferují standardní plechy, které používáme z důvodu nejlepšího poměru ceny a užitné hodnoty.

Pokud zvolíte práškově lakovaný plech, můžete si barvu plechu vybrat. Barvy lze i kombinovat, takže stěny, vrata i střecha mohou být v různých barvách. Práškově lakované plechy kupujeme již přímo od výrobce, což zaručuje vysokou kvalitu a dlouhou životnost. Jedná se taktéž o pozinkovaný plech, který je následně práškově lakovaný (komaxit). Komaxit je mimořádně odolný a pokud povrch nepoškodíte vrypy např. ostrými předměty, tak Vám vydrží dlouhé roky bez nutnosti jakékoli údržby. 

Barevné plechy jsou při převozu chráněny fólií. Po smontování garáže je potřeba fólií sundat. Toto neprovádějí naší montéři. Sundání fólie je odpovědností zákazníka.

Jakou mají garáže konstrukci?

Konstrukce naších garáží je vždy ocelová a její přesné provedení se odvíjí především od velikosti garáže a od zvolené kategorie garáže.

Menší garáže kategorie START v základním provedení mají konstrukci z C a L profilů.

Garáže kategorie WOOD a PREMIUM mají vždy zesílenou konstrukci z uzavřených profilů (jeklů). 

Pokud potřebujete dočasné řešení (sklad na stavbě, přechodné garážovaní auta...), tak jsou pro Vás garáže START s konstrukci z C a L profilů dobrou volbou. Naopak pokud plánujete garáž nebo zahradní domek využívat i desítky let, doporučujeme vždy zvolit garáž se zesílenou konstrukci z uzavřených profilů (jeklů). Garáže WOOD a PREMIUM Vám i Vaším sousedům díky svému skvělému vzhledu budou dělat mnohem větší radost. Investice do kvality se vyplatí. 

Kde jsou garáže vyráběny?

Garáže vyrábíme v obci Skrzydlna cca 50 km jižně od Krakowa. Výrobní závod patří stejným majitelům jako česká společnost Garážujeme s.r.o., díky tomu máme pod kontrolou celý proces od prvotní komunikace s klientem přes výrobu až po samotné dodání a montáž kdekoliv v České republice. Ručíme za kvalitu výroby i hladký průběh realizace celé objednávky. Společnost Garážujeme s.r.o. byla v r. 2013 založená proto, aby odstranila veškeré administrativní překážky a zajistila tak naším klientům co nejkomfortnější pořízení garáže či jiné ocelové konstruce. Díky tomu naši klienti dostanou vždy českou fakturu, v případě platby v hotovosti také doklad z EET pokladny a vše se řídí pravidly platnými v ČR. V neposlední řadě nákupem u nás podporujete také českou ekonomiku, protože společnost Garážujeme s.r.o. platí daně v Česku.

Stavíte garáže na zemní vruty?

Je nám líto, ale tento způsob ukotvení nepoužíváme. Místo zemních vrutů doporučujeme připravit betonové patky.

Provizorně lze menší garáže postavit na dlaždice např. o rozměru 50 x 50 cm. Ukotvení (uchycení) garáže do země pak můžeme provézt pomoci jednoduchých zatloukacích kotev svařených z L profilů. Kotvy jsou cca 60-70 cm dlouhé a lze je použít pouze v místech kde je po garáži hlína. Pokud je tam štěrk, suť, kameny, rozvody, tak tyto kotvy použít nelze. Je-li to možné, vždy preferujeme kotvit garáže do betonu. Zemní kotvy z L profilů doporučujeme pouze jako nouzové řešení např. pro garáže, které mají sloužit jako sklad po dobu stavby domu ap. 

Mohu si garáž vyzvednout osobně?

Doprava a montáž jsou u nás zdarma v celé ČR, takže doporučujeme využít této služby spolu s profesionální montáži našimi pracovníky. Osobní odběr je možný pouze přímo v našem výrobním závodě v obci Skrzydlna cca 50 km jižně od Krakowa. 

Jak mohu provést objednávku?

Nejsnadněji prostřednictvním konfigurátoru přímo na naších stránkách viz níže případně e-mailem.

Přejděte do založky "GARÁŽE". Vyberte si garáž, která nejlépe vyhovuje Vaším požadavkům, co se týče rozměrů a provedení. U většiny vystavených garáži lze následně v konfigurátoru změnit typ střechy, typ vrat, barvu plechu a přidat další doplňky a služby. Po kliknutí na "OBJEDAT" stačí vyplnit fakturační údaje, dodací adresu, tel. a e-mail, na který Vám obratem, po kliknutí na "Odeslat", přijde potvrzení objednávky.

Co je napsané ve faktuře za garáž?

Všechny naše produkty fakturujeme jako „ocelová konstrukce“. Dále faktura obsahuje veškeré náležitosti, které má dle v ČR platných předpisů mít. Dodavatelem je naše společnost Garážujeme s.r.o., se sídlem Hradní 27/37, Ostrava - Slezská Ostrava, 710 00, IČ: 02133695, DIČ: CZ02133695.